Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Katalog srubů

Výrobní kapacita nám umožňuje postavit více než 100 srubových domů ročně. Naše sruby se realizují hlavně na Slovensku a v České republice, ale mnoho srubových staveb už bylo exportovaných i do zahraničí (Francie, Chorvatsko, Itálie,...). Z celkového počtu srubových domů se realizuje přibližně 30% na Slovensku, 30% v České republice a 30% v ostatních zemích EU. Na stavbu srubu se poskytuje záruka 3 roky, na nosnou konstrukci skeletové konstrukce srubu až 30 let.

 

Individuální projekty

Stavíme nejen srubové typy uvedené v katalogu. Tento katalog je v podstatě jen informativní a jednotlivé typy byly navržené hlavně s cílem přiblížit zákazníkovi srubové dřevodomy a ulehčit mu jeho vlastní představu o tom, jak by mohl jeho budoucí srub vypadat. Konečný projekt a vzhled srubové stavby bude záviset výhradně na Vašich požadavcích, konkrétním terénu a stavebních možnostech  místa stavby, které Vám pomůže vyřešit náš projektant přímo na místě.

FIGARO mini

NOVINKA!

thumb 01 vizual

Menší varianta stylového Figara s bohatým prosklením a terasou, vhodnou orientovat na jih. Srub svou nízkou výškou a střechou s malým sklonem připomíná bungalov, má však také částečné podkroví se dvěma ložnicemi a galerií s výhledem na prosklenou fasádu. S rozměry 10 x 9 metrů dosahuje užitkové plochy 104 m2 a zastavěné plochy cca 82 m2.

Čítať ďalej...

FIGARO

NOVINKA!

thumb 0 Figaro

Stylový srub s bohatým prosklením a terasou, kterou je vhodné orientovat na jih. Srub svou nízkou výškou a  střechou s malým sklonem připomíná bungalov, má však i částečné druhé patro se dvěma ložnicemi, malou koupelnou a galerii s výhledem na prosklenou fasádu. S rozměry 13,5 x 9 metrů dosahuje užitné plochy 153 m2 a zastavěné plochy cca 120 m2.

Čítať ďalej...

AČKO medium

 

thumb 2

Srub typu post&beam vhodný jako rodinný dům anebo luxusní chata. Velké prosklení je ideální orientovat na jižní výhled. Kontakt s přírodou dotvoří prostorné balkony v obou štítech, v nadstandardním provedení s velkoplošnými střešními okny. Podlahová plocha domu je 94 m2 a zastavěná plocha je 73,5 m2, balkony přidají k ploše dalších 11 m2.

 

Čítať ďalej...

AČKO

 

01

Luxusní trojpodlažní srub typu „post&beam“, vhodný pro nejnáročnější rekreanty. Velké prosklení je ideální orientovat na jižní výhled. Kontakt s přírodou dotvoří prostorné balkony v obou štítech, v nadstandardním provedení i s luxusními střešními balkony. Úžitková plocha domu je 122 m2 a zastavěná plocha je 92 m2.

Čítať ďalej...

BIG BEAR

bigbearweb1

Více o srubu

Je větší srub, řešený jako rodinný penzion, kde část pro hosty je oddělena od obytné části provozovatele. Penzion má kapacitu 10 lůžek, tzn. pět kompletně zařízených pokojů a kuchyň. Vstup do srubu je vhodné orientovat na Z, SZ, S, SV. Zastavěná plocha srubu je 160 m2, obestavěný prostor je 864 m3, výška hřebene střechy je 7,6 m.

BUNGALOW

bungalowweb1

Více o srubu

Je srub menší velikostní kategorie s třemi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 3 až 4 členné rodiny. Srub je vhodný jako městský rodinný dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na V, SV, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 113 m2, obestavěný prostor je 317 m3, výška hřebene střechy je 4,9 m.

 

CAMP

campweb1

Více o srubu

Je srub malé velikostní kategorie s třemi obytnými místnostmi a galerií. Svými rozměry uspokojí nároky 4 členné rodiny. Srub je vhodný jako chata. Vstup do srubu je vhodné orientovat na V, SV, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 61,8 m2, obestavěný prostor je 366 m3, výška hřebene střechy je 6,85 m.

CLASSIC

classicweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie se 4 obytnými místnostmi a galerií. Svými rozměry uspokojí nároky 4 až 5 členné rodiny. Srub je vhodný jako prostorná chata nebo víkendový dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat JZ, Z, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 90 m2, výška hřebene střechy je 7,2 m.

FISCHER

fischerweb1

Více o srubu

Je srub menší velikostní kategorie se čtyřmi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 3 až 4 členné rodiny. Srub je vhodný jako chata určená na sportovní účely, nebo víkendový dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na S, SV, JV, V. Zastavěná plocha srubu je 68,4 m2, obestavěný prostor je 367 m3, výška hřebene střechy je 6,6 m.

GARDEN

gardenweb1

Více o srubu

Je malý srub s třemi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 3 až 4 členné rodiny. Srub je vhodný jako horská chata nebo zahradní dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na V, SZ, S, SV. Zastavěná plocha srubu je 62 m2, obestavěný prostor je 310 m3, výška hřebene střechy je 6,5 m.

HORN

hornweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie s třemi obytnými místnostmi a prostornou galerií. Svými rozměry uspokojí nároky 4 až 6 členné rodiny. Srub je vhodný jako rodinný dům, případně víkendový dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na JZ, Z, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 77,5 m2, obestavěný prostor je 472 m3, výška hřebene střechy je 6,95 m.

HUNTER

hunterweb1

Více o srubu

Je srub malé velikostní kategorie s třemi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 3 až 4 členné rodiny. Srub je vhodný jako horská chata, nebo zahradní chatka. Vstup do srubu je vhodné orientovat na J, JZ, Z. Zastavěná plocha srubu je 58,4 m2, obestavěný prostor je 349 m3, výška hřebene střechy je 6,59 m.

INDIANA

indianaweb1

Více o srubu

Je srub malé velikostní kategorie se čtyřmi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 4 až 5 členné rodiny. Srub je vhodný jako rodinný dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na Z, SV, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 96,1 m2, obestavěný prostor je 509 m3, výška hřebene střechy je 7,1 m.

KUBKO

kb.web01

Více o srubu

Je srub menší velikosti s třemi obytnými místnostmi a pracovním koutem. Je vhodný zejména pro mladé rodiny a méně náročné chataře. Zastavěná plocha srubu je 49,05 m2, výška hřebene střechy je 4,5 m.

LAREDO

laredoweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie se čtyřmi obytnými místnostmi a prostornou galerií. Svými rozměry uspokojí nároky 5 až 6 členné rodiny. Srub je vhodný jako rodinný dům nebo víkendový dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na V, SV, S. Zastavěná plocha srubu je 118,4 m2, obestavěný prostor je 625 m3, výška hřebene střechy je 7,65 m.

LA TAVERNA

latavernaweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie. Je řešen jako malá restaurace s kapacitou 52 židlí. Srub má částečné II.NP, kde se nachází společná šatna pro zaměstnance, jako i jeden byt. Vstup do srubu je vhodné orientovat na JZ, Z, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 161,8 m2, obestavěný prostor je 648 m3, výška hřebene střechy je 6,7 m.

 

MAŤKO

mt.web01

Více o srubu

Je srub menší velikostní kategorie s třemi obytnými místnostmi. Je vhodný jako menší rodinný dům, nebo víkendová chatka. Zastavěná plocha srubu je 49,05 m2, výška hřebene střechy je 6,5 m.

MOON

moonweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie s třemi obytnými místnostmi a prostornou galerií. Svými rozměry uspokojí nároky 4 až 6 členné rodiny. Srub je vhodný jako rodinný dům, případně víkendový dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na V, SV, S, SZ, Z. Zastavěná plocha srubu je 98,8 m2, obestavěný prostor je 533 m3, výška hřebene střechy je 7,12 m.

ORAVA

oravaweb1

Více o srubu

Je velký srub se sedmi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 5 až 6 členné rodiny. Srub je vhodný jako luxusní rodinný dům, reprezentační sídlo firmy na venkově nebo rodinný penzion. Vstup do srubu je vhodné orientovat na SV, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 149 m2, obestavěný prostor je 823 m3, výška hřebene střechy je 7,3 m.

SAPHIRE

saphireweb1

Více o srubu

Je prostorný kanadský srub s pěti obytnými místnostmi a prostornou galerií. Svými rozměry uspokojí nároky 5 až 6 členné rodiny. Srub je vhodný jako rodinný dům, nebo menší rodinný penzion. Vstup do srubu je vhodné orientovat na JZ, Z, S, SZ. Zastavěná plocha srubu je 167,2 m2, obestavěný prostor je 1055 m3, výška hřebene střechy je 7,45 m.

SAVOY

savoyweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie se čtyřmi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 4 až 5 členné rodiny. Srub je vhodný jako rodinný dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na V, SZ, S, SV. Zastavěná plocha srubu je 79,8 m2, obestavěný prostor je 432 m3, výška hřebene střechy je 7,7 m.

SILVER CREEK

silvercreekweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie se čtyřmi obytnými místnostmi. Svými rozměry uspokojí nároky 4 až 5 členné rodiny. Srub je vhodný jako rodinný dům, nebo víkendový dům na venkově. Vstup do srubu je vhodné orientovat na S, SV, JV, V. Zastavěná plocha srubu je 86,3 m2, obestavěný prostor je 383,3 m3, výška hřebene střechy je 8,2 m.

VERA

veraweb1

Více o srubu

Je srub střední velikostní kategorie se čtyřmi obytnými místnostmi, prostrannou galerií a velkou terasou. Svými rozměry uspokojí nároky 5 až 6 členné rodiny. Srub je vhodný jako luxusní rodinný dům. Vstup do srubu je vhodné orientovat na V, SV, S, SZ, Z . Zastavěná plocha srubu je 113 m2, obestavěný prostor je 544 m3, výška hřebene střechy je 7,1 m.

YOUNG FAMILY

yf.web01

Více o srubu

Je srub menší velikosti s třemi obytnými místnostmi a pracovním koutem. Je vhodný zejména pro mladé rodiny a méně náročné chataře. Zastavěná plocha srubu je 47,6 m2, výška hřebene střechy je 6,5 m.

Srub č. 11

zrub11_00

Srubový dům č. 11
- dvoupodlažní srub
- zastavěná plocha srubu - 67,3 m

Čítať ďalej...

Srub č. 12

zrub12_00

Srubový dům č. 12
- dvoupodlažní srub
- zastavěná plocha srubu - 130,4 m2

Čítať ďalej...

Srub č. 28

thumb 14-vizualizacia 2

Srubový dům č. 28

- dvoupodlažní srub
- zastavěná plocha srubu - 104,72 m2

Čítať ďalej...
Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby