Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

DREVODOM RAJEC, s.r.o.

drevodom01DREVODOM RAJEC, s.r.o. je soukromá dřevozpracující společnost založená v roce 1992. Sídlí ve vrchovaté oblasti severního Slovenska, v městečku Rajec, nedaleko Žiliny.
 
Naše společnost má s těžbou dřeva a jeho zpracováním dlouholeté zkušenosti, které zhodnocuje jedinečnou technologií výroby kanadských srubových staveb. Know-how jsme získali přímo v Kanadě a jako první ve střední Evropě ho od roku 1995 přizpůsobujeme našim podmínkám a stavebním normám. Naše srubové stavby představují unikátní architektonická díla, které v plné míře odrážejí představy a požadavky našich zákazníků.

drevodom02

Naše opracování dřeva je čisté a precizní a jeho úroveň je srovnatelná s kvalitou, kterou dosahují prestižní kanadské firmy zabývající se výstavbou srubových domů.    

V naší společnosti pracuje více než 100 pracovníků a měsíčně se v našem výrobním provozu zpracuje 1500-2000 m3 dřevní hmoty. Kapacita výroby nám umožňuje postavit cca 100 domů ročně. Naše stavby se realizují zejména na Slovensku a v České republice, ale mnoho staveb už bylo exportováno i do zahraničí (jako Francie, Chorvatsko, Itálie...). Z celkového množství staveb se realizuje přibližně 30% na Slovensku, 30% v České republice a 30% v ostatních zemích EU. Našimi největšími devizami jsou bohaté zkušenosti z praxe a detailní znalost technologie.
                  
Kromě celoročně obyvatelných domů z kulatinového masivu se věnujeme také výrobě sušeného stavebního řeziva, paletových přířezů a obkladového materiálu. Takovým způsobem zabezpečujeme maximální zhodnocení dřevní hmoty ve výrobě s uzavřeným cyklem.

drevodom03drevodom04Active ImageActive Image

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby