Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Sruby společnosti Drevodom Rajec CZ

Společnost Sruby Rajec CZ je samostatná dceřina společnost slovenské společnosti Drevodomy Rajec, která je jednou z největších evropských společností zabývajících se výstavbou srubových domů. Na českém trhu realizujeme srubové stavby už více než 10 let, ale do roku 2009 jsme stavěli a prodávali sruby prostřednictvím firmy Kanadské sruby Tábor. V zájmu poskytnout zákazníkům lepší podmínky a servis, byla v roce 2010 založena samostatná dceřiná společnost se sídlem v Říčanech u Prahy, a taky obchodní pobočka v Třinci.

Kvalita surovin a výstavby

Srub má mnohem vyšší akumulační schopnost než lehká rámová dřevěná stavba, což pozitivně ovlivňuje celkovou energetickou bilanci stavby. Čím má kulatina větší průměr, tím má lepší tepelný odpor. Např. smrkové dřevo má víc než čtyřikrát větší tepelný odpor než pálená cihla.

Sruby společnosti Drevodom Rajec CZVšechny výrobky, které vstupují do výroby, mají certifikát kvality. Přísné kritéria výběru kulatiny nedovolují použít na stavbu srubu druhořadé dřevo. Toto dřevo se ošetřuje proti škůdcům dvakrát.

Způsob a technologie výstavby umožňuje zákazníkovi vybrat si z různých možností dokončování interiéru. Pokud hovoříme o interiéru obvodových stěn, ty mají srubový charakter. Vnitřní příčky mohou být sendvičové, povrchově upraveny dřevěným obkladem, omítkou nebo keramickým obkladem. Tyto vnitřní příčky si zákazník může nechat taky vyzdít. Z hlediska stylu se ale doporučuje zachovat rovnováhu přírodních materiálů. Za nejlepší řešení považujeme kombinaci dřevo - kámen.

Technologie výstavby

Sruby společnosti Drevodom Rajec CZSruby stavíme ze smrkové nebo cedrové kulatiny se středovým průměrem 270-400 mm. Postup je takový, že se nejdříve kulatina oloupe z kůry tak, aby se zachovala přirozená kresba dřeva a sbíhavost každého kusu. Tím se na povrchu hmoty zachovávají okrajové letokruhy, které tvoří nejhustější vrstvu dřevěné hmoty v kolmém průřezu dřeva. Pak se do každého oloupaného dřeva ručně vyfrézuje drážka a dočistí se dlátem. Při montáži se do vyfrézovaných drážek vloží tepelná izolace, stavba se naimpregnuje a do srubových stěn se vloží chráničky pro rozvod elektroinstalace.

Dřevo se chrání nátěrem ze tří složek - impregnační, tónovací a lazurovací (krycí). Nátěr je kvalitní a potřeba ho obnovit nastává až po šesti až deseti letech, podle typu. Současné technologie úpravy povrchu stěn staveb zabezpečují barevnou stálost domu. Čím je v nátěru tmavší pigment, tím více je dům chráněn před UV paprsky a pomaleji stárne.

Po ukončení montáže se stavba očistí a přebytečná izolace se odstraní. Tak srubová stavba tvoří velmi dobrý těsnící masivní kompaktní celek.

Požární odolnost

Požární odolnost dřevěných srubů není o nic nižší než odolnost klasických domů, a může se ještě zvýšit použitím retardérů hoření. V tomto případě můžeme říct, že domy ze dřeva mají lepší požární odolnost než klasické domy.

Sruby společnosti Drevodom Rajec CZNaše srubové domy byli vystavěné zkoušce v zkušebním ústavě, kde je povinnost 45 min. vystavovat materiál přímému ohni. Po uplynutí tohoto času nebylo na dřevě žádné viditelné poškození a dřevo stále odolávalo.

Výhodou proti ostatním materiálům je to, že dřevo se při hoření nezlomí, dům se při požáru rychle nezbortí, a tak zůstává vyšší čas na záchranu lidských životů.

Dodávka

Zákazník si může vybrat či chce dodat jenom skelet, hrubou stavbu nebo stavbu na klíč. Minimální rozsah dodávky je dodání skeletu, který se skládá z obvodových stěn z kulatiny (s vyvrtanými kanálky pro vedení elektroinstalace a s nataženými chráničkami), stropní desky a krovové konstrukce.

Skelet je možné dodat do 3 měsíců od podpisu smlouvy, hrubou stavbu do 6 měsíců a stavba na klíč trvá cca 8-9 měsíců.

Na nosní konstrukci poskytujeme záruku 30 let a na celou srubovou stavbu (vnitřní příčky, nátěry, atd.) je záruka 3 roky. O kvalitě našich staveb svědčí i udělení „certifikátu kvality" a samozřejmě i spokojenost našich zákazníků.

Individuální přístup

Sruby společnosti Drevodom Rajec CZKaždý produkt Drevodom je svým způsobem originál, protože nabídka se plně přizpůsobuje možnostem a požadavkům zákazníka. Náš postup je založen na kontaktu projektant-zákazník. Každý vážný zájemce dostane od nás vypracovanou studii stavby podle možností stavebního pozemku a vlastní představy, spolu s návrhem rozpočtu.

Samozřejmě, že každá studie se dá modifikovat a upravovat podle lokality výstavby či požadavek investora. Když má klient o své stavbě vlastní představu, umožníme mu její realizaci zpracováním originální studie stavby „ušité na míru". Naši architekti jsou připraveni řešit i ty nejnáročnější požadavky na dispoziční řešení a originalitu stavby.

Sruby společnosti Drevodom Rajec CZUzavřeme s klientem smlouvu na dodávku

Po odsouhlasení studie a ceny stavby uzavřeme s klientem smlouvu na dodávku a začněme zpracovávat kompletní projektovou dokumentaci na stavební povolení, která je součástí naši dodávky už při skeletové konstrukci.

Taky i v průběhu využívání Vaší stavby Vám poskytujeme poradenský servis, který můžete bez problému využit.

http://mujdum.dumabyt.cz/rubriky/stavba/sruby-spolecnosti-drevodom-rajec-cz_757.html

 

 

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby