Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Drevodom Rajec CZ, s.r.o.

Drevodom Rajec CZ, s.r.o.

Drevodom Rajec CZ, s.r.o.
 
Jsme soukromá dřevozpracující společnost založená v roce 1992. Sídlíme v hornaté oblasti severního Slovenska, v městečku Rajec, nedaleko Žiliny. Na českém, slovenském i zahraničním trhu působíme už více než dvacet let a za tuto dobu jsme úspěšně realizovali přes šest set staveb srubů.
Kromě bohatých zkušeností s výstavbou se odlišujeme od konkurence také tím, že dokážeme dodat srub ve třech fázích: v podobě skeletu, hrubé stavby a stavby na klíč. 

Naše společnost má s těžbou dřeva a jeho zpracováním dlouholeté zkušenosti, které zhodnocuje jedinečnou technologií výroby Kanadských srubových staveb. Toto know-how jsme získali přímo z Kanady a jako první ve střední Evropě ho od roku 1995 přizpůsobujeme našim podmínkám a stavebním normám. Naše stavby představují unikátní architektonická díla, která v plné míře odrážejí představy a požadavky našich zákazníků. 

V České republice se nachází naše pobočka a máme také obchodní zastoupení ve více zemích Evropské unie. 

Naše opracování dřeva je čisté a precizní a jeho úroveň je porovnatelná s kvalitou, které dosahují prestižní kanadské firmy zabývající se výstavbou srubových domů. Tepelně – izolační vlastnosti našich staveb, jejich stabilita a odolnost vůči stárnutí, byly potvrzeny zkouškami ve Státním zkušebním ústavě stavebním. Vykonaly jsme je pro získání atestu a certifikátu kvality. Tyto vlastnosti jsou také potvrzené praktickými zkušenostmi majitelů našich staveb, kterých je na Slovensku už několik desítek. Další vlastnosti, jako například požární odolnost, vzduchotěsnost a zvuková propustnost jsou v souladu s požadavky platných stavebních norem.

Technologie výroby

Naše společnost Drevodom Rajec používá do detailů propracovanou technologii výroby. V komunikaci s mezinárodní asociací ILBA a v souladu s normami na výrobu kulatiny přísně kontrolujeme výrobní proces od výběru dřevní hmoty, přes jednotlivé výrobní kroky až po dokončení stavby se zaměřením na těsnost dosedacích ploch tak, aby výsledný efekt garantoval nejlepší tepelně – izolační vlastnosti stavby a minimalizoval se únik tepla.

Tímto garantujeme nejlepší kvalitu, naše stavby se vyznačují minimálním sesycháním a sesedáním – až o polovinu méně než stavby od jiných výrobců. Na výrobu používáme zejména dřevo ze zimní těžby, z nadmořské výšky minimálně 600 m. n. m., pro které je typická velká hustota. Naše stavby se díky technologickému postupu vyznačují výbornými tepelně – izolačními vlastnostmi. Nevznikají netěsnosti v rohových spojích a drážkách. Nedochází ke vzniku nadmíru hlubokých výsušných prasklin.

Přísnou víceúrovňovou kontrolou vylučujeme z použití nevhodné kusy, křivé, shnilé a točité dřevo, taktéž je vylučováno dřevo z kalamitních těžeb. Tím se vylučuje dřevo napadené hmyzem nebo dřevo s potrhanými vnitřními vlákny jako následek větrné pohromy.

Výrobní postup

1. Kulatina, která byla vybrána na výstavbu srubů, je klasickým způsobem zbavována kůry a obkreslována, čím si dřevo zachovává svoji přirozenou křivost, sbíhavost a naturalistický vzhled. Na povrchu kulatiny jsou zachovány okrajové letokruhy, které vytvářejí nejhustější vrstvu dřevní hmoty v kolmém průřezu dřeva, čím se zabezpečuje její pevnost, stabilita a dlouhá životnost.


2. Do každé ručně oloupané kulatiny se ručně vyfrézuje a dlátkem dočistí drážka. Jednotlivé kulatiny se očíslují podle pořadí ve kterém jsou kladeny.
3. První vrstva kulatiny je zřezána podélně do roviny tak, aby plynule dosedla na podkladový hranol, který bude ze spodní strany oddělený od základů hydroizolací. Vrchní plocha podkladového hranolu je pokrytá tepelnou izolací, která je následně přitlačena seříznutou stranou první řady kulatiny.


4. Další řady kulatiny jsou kladeny na sebe s tím, že v dosedací ploše mezi jednotlivými řadami kulatiny je vložený tepelně-izolační materiál. Jako izolace se používá minerální vata, ovčí rouno nebo lněné pásy. Díky tomu jsou jakékoliv spáry eliminovány.  


V naší společnosti pracuje 120 pracovníků a měsíčně zpracujeme přibližně 1000 m3 dřevní hmoty. 

Kapacita výroby nám umožňuje postavit až 80 domů ročně. Důkazem toho jsou nejen desítky staveb na Slovensku a v České republice, ale taktéž stavby zrealizované ve Španělsku, Itálii, Chorvatsku, Francii, Rakousku, Holandsku a jiných evropských zemích. Našimi největšími výhodami jsou bohaté zkušenosti z praxe a detailní znalost technologie.  

1. Jasná vize
Kde bude kuchyně? Kde obývací pokoj, ložnice, koupelny a jakým způsobem navrhneme podkroví? Měl by být v obývacím pokoji krb, nebo kachlová kamna? Přesně tyto a podobné otázky si kladou všichni lidé při plánování svého vysněného srubu. A právě vizím a snům našich klientů věnujeme největší pozornost a důsledně dodržujeme naši firemní zásadu „srub bude přesně takový, jaký si zákazník přál“. Zpracováním vlastního, aspoň přibližného návrhu, by měl každý zákazník začít. 
    
 
 

2. Moderní projekce
Neumíte si poradit s nákresem nebo si nejste jistí, že Vámi zvolené řešení je to správné? Nezoufejte. Naši projektanti, mladí inženýři a zkušení stavební technici Vám s návrhem srubu rádi pomohou. Poradíme Vám a doporučíme nejvhodnější řešení. Navrhneme Vám uspořádání interiéru šité přímo na míru. Postaráme se o všechno, co souvisí s projekcí. Váš srub pomocí nejmodernější výpočetní techniky naprojektujeme a připravíme všechny potřebné podklady pro stavební povolení.

3. Kvalitní ruční výroba
Zdá se, že máme část tzv. „neviditelné“, ale o to důležitější práce z celého procesu výstavby srubu za sebou. Nastupuje další etapa, ve které čas a námahu vynaložené při přípravě stavebních plánů zúročíme. Touto etapou je samotná výstavba srubu v naší výrobě. Používáme know-how z Kanady, které je charakteristické vynikajícími tepelně – izolačními vlastnostmi staveb, jejich stabilitou a odolností vůči stárnutí. Prvotřídní dřevo průměru 30 až 40 cm, které pro naše sruby důsledně vybíráme, nejdříve ručně zbavíme kůry. Tím, že kulatinu zbavujeme kůry klasickým ručním způsobem, zachováváme na povrchu dřevěné hmoty nejhustší vrstvu s okrajovými letokruhy. Jakmile si totiž prohlédneme kulatinu v kolmém průřezu, vidíme, že nejhustší vrstva letokruhů je právě při okraji. Tato vrstva zabezpečuje nejlepší vlastnosti dřeva. Technologie opracování nenarušuje okrajovou vrstvu tak, jako při jiných typech staveb, kde se otesáváním kulatiny narušují okrajová vlákna. Postupujeme přesně podle výrobních výkresů a striktně dodržujeme pravidla, která nám ukládá členství ve světové asociaci výrobců srubů ILBA. (International Log Building Association). Dbáme na to, aby každá, i nepatrná křivost dřeva zůstala zachovaná. Jenom tak můžeme docílit technicky dokonalého a přitom přirozeného vzhledu. 

4. Odborná montáž
Výroba skeletové srubového domu trvá v závislosti na jeho složitosti dva až tři měsíce. Po dokončení výroby jsou jednotlivé kulatiny a srubové prvky očíslované. Následně srub demontujeme a naložíme na kamion. Takto je převezený k zákazníkovi, kde na připravených základech začíná poslední fáze výroby. Během ní jeřábem srub podle dokumentace opět složíme. Samotná montáž netrvá dlouho, obvykle jeden až dva týdny. Zpravidla ihned po smontování krovu položíme střešní krytinu a srub necháme několik měsíců vysychat a dozrávat. Až po vysušení a dosednutí srubu můžeme zahájit dokončovací práce, jako například broušení stěn, nátěry, montáž příček, dveří atd.

5. Servis
Srubová stavba je z hlediska technologie výroby a výstavby velmi specifická. Vzhledem k tomu, že srub i po dokončovacích pracích několik roků sedá, je důležité ho průběžně kontrolovat, povolovat šrouby v místech rektifikačních spár a věnovat mu náležitou péči. Co se týče životnosti našich staveb, při dodržování péče a ošetřování dřeva dosahují naše sruby minimální životnosti 150 – 200 let. V Kanadě se dodnes požívají k plné spokojenosti jejich vlastníků srubové domy pocházející ještě z dob osídlování Severní Ameriky. Odevzdáním dokončeného srubu majiteli pro nás péče o zákazníka nekončí. Samozřejmou součástí našich služeb je záruční a pozáruční servis, který za Vás zvládnou naši zaškolení technici.

6. Spokojenost
Bydlení v dřevěném domě společnosti DREVODOM RAJEC má svůj ekologický a ozdravující vliv na člověka. Vyniká nejen svým vlídným a útulným vzhledem a krásou dřeva ve svojí nejpřirozenější podobě, ale i sílou a energií, kterou vyzařuje. Dřevo má jednoduše svojí duši. A tuto svojí charakteristickou duši vdechlo i našim domům, které jsou nepochybně obrazem skutečného domova plného pozitivní energie, nádechu jisté nostalgie a romantiky bydlení v souznění s přírodou…
Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby