Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Dřevostavba jako synonymum zdravého bydlení

IMG 0121Kvalitní bydlení lze realizovat z ohromného množství stavebních materiálů. Většinou je mezi sebou srovnáváme z hlediska ceny či životnosti. Svou roli při rozhodování však mohou sehrát i další faktory. Například pocity, které ovlivňují naše vnímání materiálů. Pro mnoho stavebníků je dnes pocitovou volbou dřevo, respektive bydlení v dřevostavbě.

 

Avšak pod pojmem dřevostavba se dřevo skrývá v mnoha podobách. Na jedné straně jsou tady populární sendvičové konstrukcez dřevěných hranolů, které se nejčastěji zateplují minerálními izolacemi, jsou vzduchotěsně uzavřeny fóliemi a obecně mají velké předpoklady k dosažení vysoké energetické úspornosti. Na druhé straně máme stavby z masivních opracovaných klád, které možná nemají takové tepelně izolační vlastnosti, ale jsou zase ideálním příkladem použití dřeva v přírodním stavu.

IMG 0128„Dřevo obecně v sobě nese velké množství pozitivní energie, která dokáže uvolnit stres či dokonce ovlivnit některé nemoci rozvíjející se v lidském těle. Jsou to už možná poznatky na hraně léčitelství, které ale v konečném důsledku mohou rozhodnout o tom, že si člověk vybere pro své bydlení například masivní dřevostavbu,“ přibližuje význam dřeva pro lidské zdraví Ing. Miloš Bronček ze společnosti Drevodomy Rajec zabývající se realizací srubových staveb.

IMG 0148Pod pojmem zdravá dřevostavba si můžeme představit třeba konstrukci z opracovaných klád, které se na sebe ukládají s použitím co nejmenšího množství spojovacích prostředků. Pokud bychom šli do důsledku, neměly by v ní být ani žádné umělé materiály typu lepidel či silikonových tmelů, které mohou do vnitřního prostředí vnášet zdraví škodlivé látky. Někteří odborníci jdou dokonce tak daleko, že nedoporučují ani použití hřebíků či šroubů.

Jaké materiály tedy se dřevem kombinovat, aby naše stavba byla co nejzdravější? „Měly by to být hlavně přírodní materiály, například izolace na bázi dřevitých vláken, ovčí vlny nebo konopí. Dřevo můžeme natírat zdraví nezávadnými vosky a oleji. To všechno jsou důležité věci, které nám pomáhají vytvořit nejenom zdravé, ale také čisté prostředí. Pak se nemusíme bát negativních vlivů elektromagnetických polí ani nejrůznějších alergií,“ doplňuje Bronček, který je odborníkem s více než dvacetiletými zkušenostmi.

IMG 0174Nejen z nich vyplývá, že v případě touhy po zdravém bydlení bychom se vždy měli snažit vybudovat si kolem sebe především takové prostředí, v němž se budeme cítit co nejlépe. Dřevo je stejně jako člověk součástí přírody, a tak v mnohém našemu tělu i mysli prospívá. Pocitově i fyzikálně je to materiál vytvářející příjemné tepelné klima. V domech postavených z masivního dřeva ovšem také přirozeně cirkuluje vzduch, funguje regulace vlhkosti a výrazně se snižuje riziko vzniku plísní.

http://www.drevoastavby.cz/cs/drevostavby-archiv/zdrave-bydleni/2650-drevostavba-jako-synonymum-zdraveho-bydleni

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby