Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Srubové domy pro celoroční bydlení

Společnost Drevodom Rajec působí na českém trhu již patnáct, a na slovenském trhu

dokonce dvacet let. V době začátků byla jedinou firmou v Československu,

která se zabývala výrobou a prodejem srubových domů, chat,

hotelů a srubových restaurací.

Srubové domy pro celoroční bydlení

Začátky však nebyly vůbec jednoduché. Bylo třeba prosadit se na trhu a přesvědčit veřejnost o výhodách a přednostech těchto domů i o tom, že se v nich dá bydlet celoročně. Nejdůležitější bylo vysvětlit a dostat do podvědomí lidí pozitivní vliv dřeva jako stavebního materiálu na dřevěné domy. Postupně se to ale podařilo a v dnešní době stále vzrůstá počet zájemců o bydlení v objektech postavených z přírodních materiálů.

Mnoho lidí si ještě stále myslí, že srubový dům není vhodný pro trvalé bydlení. Přitom v minulosti lidé žili jenom v dřevěných nebo kamenných domech. Nemalý počet budov z těchto přírodních materiálů se zachoval dodnes a navíc, mnohdy předčí klasické stavby i svými vlastnostmi.

 

Kanadská technologie výroby

Při výrobě prvních skeletových konstrukcí pomáhali a učili naše zaměstnance zkušení odborníci přímo z Kanady, kteří převzali osvědčený způsob výroby od svých předků. A tak všechny naše sruby vyrábíme ručně, čímž zachováváme sbíhavost každého kmene. Každá stavba je tím jedinečná, a i když postavíme stejný dům několikrát, pokaždé je to vlastně originál.

Na výstavbu obvodových stěn používáme smrkovou kulatinu. Nadstavbu a štíty doporučujeme stavět ze sendvičové konstrukce, aby se při dokončování interiéru v podkroví nemuselo dbát na sesychání dřeva. Štíty nevyrábíme z kulatiny proto, že stěny by sesychaly a sedaly, na rozdíl od střechy, kde k sedání nedochází. Tím by vznikly mezi stěnami a střechou tepelné mosty, a zbytečně by se zvýšily náklady na vytápění.

Není však problém dosáhnout efekt kulatiny pomocí obkladů z půlkulatiny. Rozhodnutí, zda budou vnitřní příčky a další prvky v interiéru s kulatiny, necháváme na konkrétním zákazníkovi. Do srubů se výborně hodí také schodiště vyrobená s půlkulatiny.

Přírodní izolační materiál

I u dalších prvků stavby dbáme na přírodní materiály. Na základě našich zkušeností jako izolační materiál používáme v našich stavbách ovčí rouno s paměťovými pásy, které vkládáme do vyfrézovaných drážek mezi jednotlivé klády. Takováto izolace bez problému splňuje náročná energetická kritéria vyžadované u současných staveb.

Po třech letech doporučujeme ještě stavbu vytmelit minimálně z exteriéru, čím se ještě více po sesednutí stavby eliminují tepelné ztráty.

 

Povrchová úprava

Celkový vzhled našich srubů dotváří povrchová úprava exteriéru a interiéru domu. Na exteriér používáme přírodní olejové nátěry v určitých odstínech. Na interiér zase včelí vosk, který je již roky odzkoušen a používal se i v minulosti. K němu je také možné přidat barvu, aby i interiér mohl být v provedení, které zákazník požaduje.

 

Pravidelná údržba

Dokončením stavby u nás starostlivost o zákazníka nekončí. Jako každý jiný i srubový dům potřebuje z času na čas údržbu. Ale nemusíte se obávat, není o nic náročnější jako u jiných typů staveb. Správná péče je samozřejmě důležitá. A právě proto zůstáváme s našimi zákazníky stále v kontaktu i po realizaci stavby a kdykoli se na nás můžou obrátit. Ochotně poradíme, zkontrolujeme, doporučíme vhodnou údržbu srubu a taktéž provedeme potřebné kroky jako například vytmelení, nebo obnovení ochranných nátěrů.

 

Za kvalitou námi vyrobených srubových staveb, srubových domů, rekreačních chat nebo restaurací, hovoří množství našich realizací nejen v České republice a na Slovensku, ale i v dalších zemích Evropy.

http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/srubove-domy-pro-celorocni-bydleni/

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby