Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Nejčastější otázky

1. Jaká je orientační cena srubového dřevodomu?
Orientační cena srubového domu se vypočítá podle velikosti zastavěné plochy srubu. Pro skelet 8.122,57 - 9.747,14 Kč/m2 zastavěné plochy srubu, hrubá stavba od 12.183,86 Kč/m2 užitné plochy srubu, stavba na klíč od 16.245,14 Kč/m2 užitné plochy srubu. Rovněž Vám nabízíme bezplatné orientační nacenění srubového domu na základě Vámi zaslaného nákresu (půdorys srubu a pohledy ze stran), případně projektu srubového domu.

2. Jak se vypočte přesná cena srubového dřevodomu?
Přesná cena srubu se vypočte individuálně na základě velikosti srubového domu, jeho složitosti a typu použitých materiálů. Přesnou cenu srubového domu lze vypočítat až na základě vypracované architektonické studie. Ta je následně po podpisu smlouvy o dílo zpracovaná do projektové dokumentace, která Vám zároveň slouží jako podklad pro vybavení stavebního povolení.

3. Jaká je dodací lhůta našich srubů?
Výroba skeletové konstrukce srubu včetně přípravy dřevní hmoty trvá 3 měsíce. Dodací lhůta na skelet srubu je vzhledem k současné kapacitě cca 6 měsíců od podpisu smlouvy o dílo, dokončovací práce na hrubé stavbě srubového domu následně trvají zhruba 6 měsíců v závislosti na materiálu a rozsahu požadovaných prací na stavbě. Stavba na klíč trvá cca 8 - 9 měsíců.

4. Stavíte jen srubové typy nabízené v katalogu?
Nestavíme jen srubové typy uvedené v katalogu. Tento katalog je v podstatě jen informativní a jednotlivé typy srubů byly navrženy zejména s cílem přiblížit zákazníkovi srubové dřevodomy a ulehčit mu jeho vlastní představu o tom, jak by měl jeho budoucí srub vypadat. Konečný projekt a vzhled srubové stavby bude záviset tedy výhradně jen od Vašich požadavků, příslušného terénu a statických možností v místě stavby, které Vám pomůže vyřešit náš projektant přímo na místě.

5. Jak je to s projektem srubu?
Nejdřív Vám vypracujeme architektonickou studii, na základě které Vám stanovíme cenu srubové stavby. Architektonická studie je nejdřív rozpracována do projektové dokumentace v rozsahu pro zajištění stavebního povolení. Konečný projekt a vzhled srubové stavby bude záviset tedy výhradně jen na Vašich požadavcích a statických možnostech v místě stavby, které Vám pomůže vyřešit náš projektant přímo na místě.

6. Životnost srubových dřevodomů
Správné užívání srubů a ošetřování dřeva zaručuje vícegenerační bydlení a životnost 150 až 200 let.

7. Poskytovaná záruka na srub?
Na nosnou konstrukci Vám poskytujeme záruku 30 let a na celou srubovou stavbu (vnitřní příčky, nátěry, atd.) je záruka 3 roky.

8. Tepelně-izolační vlastnosti srubů
Srubový dům je celoročně obyvatelný a nepotřebuje žádnou další tepelnou izolaci, protože její funkci přináší samotné dřevo. Snižování energetické náročnosti srubového domu si vyžaduje vysokou kvalitu materiálů, jakým smrkové dřevo je.

9. Jak je to s požární odolností?
Srubové domy byly vystavené zkoušce v zkušebním ústavu, kde je povinnost vystavovat materiál přímému ohni 45 min. Po uplynutí tohoto času byl test přerušen. Na srubu nebylo viditelné poškození a dřevo stále odolávalo.

10. Používané materiály
Na naše srubové stavby z kulatinového masívu používáme výhradně kvalitní smrkové dřevo z vysokohorských poloh, minimálně 600 m.n.m., ze slovenských lesů. To, že roste pomaleji a v chladnějších oblastech, zabezpečuje vysokou hustotu dřeva. Samozřejmě je možná i kombinace materiálů podle Vašich požadavků, častá je např. kombinace kamene a dřeva.

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby