Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Kontrola kvality a technologie výroby

loghouse01Výběr kulatiny na stavbu srubových domů se pečlivě vybírá v zralých dospělých porostech vhodných pro těžbu. Následně se na odvozním místě vybere vhodná kulatina, které průměr se zjišťuje lesnickou průměrkou.

Takhle vybraná kulatina se přiveze na manipulační skládku firmy, kde se vizuálně probere ještě jednou. Kusy odpovídající nejpřísnějším kvalitativním kritériím se vyberou na výstavbu srubových domů. Zpravidla to je 50% dřevní hmoty, která prošla prvním výběrem z odvozního místa lesnické lokality.

Kulatina vybraná na výstavbu srubu je okamžitě ošetřená impregnačním postřikem proti škůdcům, a navíc celá manipulační skládka firmy je zajištěna feromonovými lapači. Na výstavbu srubových domů se používá kulatina se středovým průměrem 200-400 mm v závislosti od účelu, který má konkrétní stavba plnit a od klimatických podmínek v lokalitě výstavby.

Standardně námi doporučovaný průměr kulatiny srubu 300 mm vyhovuje Evropské normě o tepelných ztrátách. Tepelný odpor dalších částí konstrukce srubové stavby, jako jsou okna, dveře, podlahy, stropy a střecha, jsou navrženy tak, aby vyhovovali současné Evropské normě o energetických ztrátách.

 

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby