Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Výrobní postup

 1.Kulatina, která byla vybrána na výstavbu srubů, je klasickým způsobem zbavována kůry a obkreslována, čímž si dřevo zachovává svoji přirozenou křivost, sbíhavost a naturalistický vzhled. Na povrchu kulatiny jsou zachovány okrajové letokruhy, které vytvářejí nejhustější vrstvu dřevní hmoty v kolmém průřezu dřeva, a tím se zabezpečuje její pevnost, stabilita a dlouhá životnost.

2. Do každé ručně oloupané kulatiny se ručně vyfrézuje a dlátkem dočistí drážka. Jednotlivé kulatiny se očíslují podle pořadí, ve kterém jsou kladeny.

3. První vrstva kulatiny je zřezána podélně do roviny tak, aby plynule dosedla na podkladový hranol, který bude ze spodní strany oddělený od základů hydroizolací. Vrchní plocha podkladového hranolu je pokrytá tepelnou izolací, která je následně přitlačena seříznutou stranou první řady kulatiny.

4. Další řady kulatiny jsou kladeny na sebe s tím, že v dosedací ploše mezi jednotlivými řadami kulatiny je vložený tepelně-izolační materiál.
Jako izolace se používá minerální vata, ovčí rouno nebo lněné pásy. Díky tomu jsou jakékoliv spáry eliminovány.

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby