Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Technologie výroby

 

aaa

Naše společnost Drevodom Rajec používá do detailů propracovanou technologii výroby. V komunikaci s mezinárodní asociací ILBA a v souladu s normami na výrobu kulatiny přísně kontrolujeme výrobní proces.

Od výběru dřevní hmoty, přes jednotlivé výrobní kroky až po dokončení stavby se zaměřením na těsnost dosedacích ploch tak, aby výsledný efekt garantoval nejlepší tepelně – izolační vlastnosti stavby a minimalizoval se únik tepla.

Tímto garantujeme nejlepší kvalitu, naše stavby se vyznačují minimálním sesycháním a sesedáním – až o polovinu méně než stavby od jiných výrobců. Na výrobu používáme zejména dřevo ze zimní těžby, z nadmořské výšky minimálně 600 m. n. m., pro které je typická velká hustota. Naše stavby se díky technologickému postupu vyznačují výbornými tepelně – izolačními vlastnostmi. Nevznikají netěsnosti v rohových spojích a drážkách. Nedochází ke vzniku nadmíru hlubokých výsušných prasklin.

Přísnou víceúrovňovou kontrolou vylučujeme z použití nevhodné kusy, křivé, shnilé a točité dřevo, taktéž je vylučováno dřevo z kalamitních těžeb. Tím se vylučuje dřevo napadené hmyzem nebo dřevo s potrhanými vnitřními vlákny jako následek větrné pohromy.

IMG 0403IMG 0441IMG 0443

 

 

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby