Již 20 let plníme vaše sny!

czech l slovak l english l deutsch l french

Srpen 2012

"Včera večer tři Vaši pracovníci dokončili stavbu skeletu našeho srubu. Nezapamatovala jsem si jejich příjmení, ale byl to Marek 1, Marek 2 a Tomáš. Byla jsem u stavby celou dobu a mohu říci (a to nejen já a moje rodina ale i sousedé, přátelé kteří se přišli na stavbu podívat a jeřábníci), že nejen svou prací, ale i chováním jsou opravdu na úrovni. Museli si poradit i s neplánovanými změnami ve stavbě (posunutí komínu), zbytečně velkým otvorem pro schodiště, přimontováním krákorce na starý jeřáb, který jsme měli první den a to vše bez nervozity a s jim samozřejmou ochotou. Byla radost se na jejich souhru na stavbě srubu dívat.


Vím, že postavení skeletu srubu je jen začátek, ale už nyní vypadá moc hezky a máme z toho velkou radost. Je to fajn, že pracovníci, kteří srub vyrobili, jej také stavěli. 
To je zatím vše, mějte se moc hezky a přeji hezký víkend."

Využijte naše profesionální služby a neváhejte nás kontaktovat >>

Srubové domy

Sruby se staví z na sebe kladených překřížených dřevěných trámů. Sruby byly stavěny v místech s větší koncentrací převážně jehličnatých lesů, například ve Skandinávii nebo v Severní Americe.

Srubové domy jsou stavěny zejména kvůli svým tepelným vlastnostem. Dřevo také není tak náročné na zpracování. Dřevěné srubové domy jsou velmi lehké a pevné oproti stavbám z cihel a betonu.

Dřevěné stavby se díky vlastnostem dřeva ohřívají pozvolna, kdy se rychle ohřeje vzduch, dřevo naakumuluje teplo, které se pak pomalu vydává, protože se ohřívá pouze tenká vrstva dřeva. Sruby se nejčastěji staví z borovicového, modřínového a smrkového dřeva.

Hlavními technologiemi výstavby srubových domů jsou norská (evropská) a kanadská technologie. Kanadská technologie výstavby pro sruby používá kulatiny a kmeny bez kůry. Norská technologie výstavby pro sruby používá klády, opracované ze dvou stran. Stěny jsou u těchto srubů rovné. Charakteristickým prvkem této technologie je také tzv. "norský spoj", kdy se do sebe spoje zaklíní.

Virtuální prohlídka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Exkluzivní nabídka!

pozemky-liptov-reklama

Výstavba rekreačních domů na Liptově

srubove-domy-liptov
Vybrali jsme pro Vás atraktivní lokalitu na Liptově, kde společnost DREVODOM RAJEC, s.r.o. zrealizuje výstavbu stylových srubových rekreačních domů ...

Prohlédněte si fotografie >>>

Naše sruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby